1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Atletlerden Büyük Başarı

Vanlı Atletlerden Büyük Başarı

Vanlı Atletlerden Büyük Başarı
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca organize edilen, Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Atletizm Yarı Final Yarışmalarına katılan, Van’lı Atletizmciler Erkekler kategorisinde takım birincisi, Kızlar kategorisinde ise takım ikincisi oldular.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması için yurt geneli birçok farklı branşlarda düzenlenen, Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Yarı Final müsabakaları, Gaziantep Seyrantepe mevkiinde bulunan Spor Akademisi’nde düzenlendi.

Seyrantepe Spor Akademisi’nde 18 ilin katılımıyla gerçekleşen müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu. Yüksek Atlama, 100 Metre Koşusu, 300 Metre Koşusu, 1500 Metre Koşusu, 2000 Metre Koşusu, 800 Metre Koşusu, 4x100 Metre Koşusu, 100 Metre Engelli Koşusu ve farklı kategorilerinde ter döken sporcular yapılacak olan finaller için kıyasıya yarıştılar. Gaziantep’te yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Yarı Final Yarışmalarına katılan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı Sporcuları Erkekler Kategorisinde Takım Birinciliği, Kızlar Kategorisinde ise Takım İkinciliği elde ederek, Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Yarışmaları Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandılar.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Atletizm Federasyonumuz tarafından, Türkiye geneli birçok ilde farklı branşlarda gerçekleştirilen, Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Atletizm Yarı Final Yarışmaları ise Gaziantep ilimizde 18 ilimizden birçok sporcumuzun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Yarı Final Yarışmalarına bizler de ilimiz adına katıldık. Sporcularımız zorlu ve çekişmeli yarışmalar sonucunda, Erkek Takımımız Erkekler Kategorisinde Takım Birincisi olurken Kız Takımımız ise Kızlar Kategorisinde Takım İkincisi olarak ileriki günlerde yapılacak olan, Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Türkiye Finali yarışmalarına katılmaya hak kazandılar. Bu dereceler ile ilimizi Türkiye Finallerine taşıyan bütün sporcularımızı tebrik ediyor, kendilerinden kazanmış oldukları başarılarını, Türkiye Finali Yarışmalarında da sergilemelerini istiyoruz. Yarışmalara katılmamızda emeği geçen başta il müdürlüğümüz olmak üzere tüm emeği geçenlere ve burada olan bütün atletizm antrenörlerimize çok teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.     

 

A+A-

HABERE YORUM KAT