1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Atletlerden Bir Başarı Daha

Vanlı Atletlerden Bir Başarı Daha

Vanlı Atletlerden Bir Başarı Daha
A+A-

Ankara’da düzenlenen Atatürk'ü Anma Atletizm yarışmalarına katılan Vanlı atletlerin 2 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği ile takım halinde Türkiye şampiyonluğu oldu.


Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Kocaeli’de yapılan Kulüpler Kros Ligi 2. Kademesi ve 21 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Balkan kros seçmelerine katılarak 10 bin metrede Türkiye şampiyonu olan Şeref Dirli ve 23 yaş altı erkeklerde Türkiye dördüncüsü olan Suat Karabulak’tan sonra bir başarı haberi de Ankara’da düzenlenen, Atatürk'ü Anma Atletizm yarışmalarına katılan Vanlı atletlerin 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği ve takım halinde Türkiye Şampiyonluğu oldu. 10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda, çeşitli illerden gelen 160 takımdan 791 sporcu 4 farklı yaş kategorisinde birbirleriyle kıyasıya bir mücadele verdi. Ankara’da yapılan Atatürk’ü Anma atletizm yarışmalarına 18 sporcu ile katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü atletizm takımı sporcularından Muharrem Enes Bilir bin 500 metre küçük erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu olurken, 3 bin metre yıldız erkekler kategorisinde de A.Baki Enterili Türkiye şampiyonu oldu. Yapılan yarışmalarda Vanlı atlet Zeynep Bayçınar ise 2 bin metre yıldız kızlar kategorisinde Türkiye ikincisi olurken, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü atletizm sporcuları katıldıkları son yarışma olan yıldız erkekler kategorisinde ise takım halinde Türkiye şampiyonu oldular.


Ankara’da yapılan Atatürk'ü anma atletizm yarışmalarında dereceye giren sporculara 100 ile 400 lira arasında değişen para ödüllerinin yanı sıra Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan kupa, madalya ve eşofman hediye edildi. Yapılan yarışmaları yerinde izleyen Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, bütün illerden katılımla gerçekleştirilen yarışlarda birçok kalifiyeli sporcuların yer aldığını söyledi. Atatürk'ü anma anlamında gençlerin ülkesini her zaman temsil edebilecek konumda olmasının yapılabilecek en güzel işlem olduğunu belirten Çintimar, "Türkiye'yi temsil edecek nitelikli gençleri yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla başlatılan bu koşuyu devam ettiriyoruz. Bu emaneti, daha da büyüterek ilerleyen nesillere armağan etme hedefindeyiz" dedi.

Yapılan yarışmalarda aldıkları farklı dereceler ile mutlu olduklarını belirten Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen yaptığı açıklamada, “Türkiye Atletizm Federasyonumuz tarafından Ankara’da yapılan Atatürk'ü Anma Atletizm yarışmalarına ilimizi temsilen 18 sporcu ile katıldık. Sporcularımızdan iki tanesi farklı kategorilerde Türkiye şampiyonu, bir bayan sporcumuz yıldız kızlar kategorisinde Türkiye ikincisi olurken, sporcularımız takım halinde ise yıldız erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak ilimiz adına bir başarıya daha imza atmanın gururunu bizlere yaşattılar. Bizlere bu gururu yaşatan sporcularımızı tebrik ediyor. Van’da atletizm branşına gerçek anlamda sonuna kadar desteklerini esirgemeyen il müdürümüz Nevzat İnanç beye kendim ve sporcularım adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT