1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Atletler, Balkan Kros Şampiyonasında

Vanlı Atletler, Balkan Kros Şampiyonasında

Vanlı Atletler, Balkan Kros Şampiyonasında
A+A-

Vanlı atletler, 21 Kasım 2015 tarihinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde yapılacak olan Balkan Kros Şampiyonası’nda Van’ı temsil edecekler.


Türkiye Atletizm Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan ve Kocaeli’de yapılan Kulüpler Kros Ligi 2. kademesi ve 21 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Balkan Kros Şampiyonası seçmelerine Türkiye’nin birçok ilinden 17 bayan 24 erkek toplam 41 takım, 99 bayan 170 erkek sporcu takımları adına yarışırken, 42 sporcu ise ferdi olarak yarışmalara katıldı. Yapılan yarışmalara Van adına katılan sporculardan Şeref Dirli 10 bin metre büyük erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, bir diğer sporcu Suat Karabulak ise 23 yaş altı erkeklerde Türkiye dördüncüsü oldu. Vanlı iki sporcuda aldıkları dereceler sonucu 21 Kasım 2015 tarihinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde yapılacak olan Balkan Kros Şampiyonası’nda Van'ı temsil edecekler.

Yapılan yarışmalar sonucu açıklamalarda bulunan atletizm antrenörü Hüseyin Esen, “Birçok başarı aldığımız atletizm branşında sporcumuz Şeref Dirli 10 bin metre büyük erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu, bir diğer sporcumuz Suat Karabulak ise 23 yaş altı erkeklerde Türkiye dördüncüsü oldu. Sporcularımızın aldıkları dereceleri elbette mutluluk verici. Sporcularımız Kulüpler Kros Ligi 2. kademesi ve 21 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Balkan Kros Şampiyonası seçmelerinde almış oldukları dereceler ile Balkan Kros Şampiyonası’nda ilimizi temsil edeceklerdir. Sporcularımızı aldıkları derecelerinden dolayı bir kez daha tebrik ediyor, il müdürümüz Nevzat İnanç beye de atletizm branşına göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT