1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı 78'lilerden Kobane İçin Yardım

Vanlı 78'lilerden Kobane İçin Yardım

Vanlı 78'lilerden Kobane İçin Yardım
A+A-

Van 78’liler Girişimi Derneği IŞİD teröründen kaçan Kobaneli Kürtler için 120 yardım kolisi hazırlayarak Van Koordinasyon kuruluna teslim etti.


IŞİD teröründen kaçan Kobaneli Kürtler’e yönelik yardım kampanyaları devam ediyor. Van’da başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere birçok kurum tarafından başlatılan yardım kampanyalarına 78’liler Girişimi de dahil oldu. Van 78’liler Girişimi Derneği, IŞİD Terörü nedeniyle mağdur olan Kürtler için 120 koli giyecek, battaniye, çocuk bezi, kadın pedi gibi insani ihtiyaçlardan oluşan yardım kolileri hazırladı. Yardım kolilerinin teslimi sırasında konuşan 78’liler Girişimi Derneği Başkanı Şemsettin Takva, IŞİD’ten kaçan insanların her türden yardıma ihtiyaç duyduğunu belirterek, tamamen kendi imkanları ile Kobane için yardım kolileri hazırladıklarını vurguladı.

Yardımları 78’liler girişimi üyelerinin kendi aralarında organize olarak hazırladıklarını dile getiren Takva, bu kolileri Van Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu Van koordinasyon Kurulu’na teslim edildiğini söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT