1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vanlı 37 Çiftin Bebek Sahibi Olma Sevdası

Vanlı 37 Çiftin Bebek Sahibi Olma Sevdası

Vanlı 37 Çiftin Bebek Sahibi Olma Sevdası
A+A-

Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Acıbadem Sağlık Grubu işbirliği ile 'Tüp Bebek Projesi' kapsamında imzalanan protokol ile 37 Vanlı ailenin çocuk sahibi olma ç

Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Acıbadem Sağlık Grubu işbirliği ile 'Tüp Bebek Projesi' kapsamında imzalanan protokol ile 37 Vanlı ailenin çocuk sahibi olma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Mehmet Özel, çocuk özlemi çeken aileler için hayata geçirilen projenin öneminden bahsetti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bu anlamda başlatmış olduğu proje ile Türkiye genelinde çocuk sahibi olamayan ve maddi durumu el vermeyen 2 bin 500 ailenin çocuk sahibi olma imkanı doğduğunu anlatan Özel, "Tüp Bebek Projesi'nde Acıbadem Sağlık Grubu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile yapılan proje kapsamında vakfımıza kayıtlı olup da çocuğu olmayan 37 çifte tedavi imkanı sunulmuştur. Bütçesi hastane ve bakanlık tarafından karşılanan, yol ve barınma masrafları ise vakfımızca ödenen proje devam etmektedir. 37 de yedek ailemizi seçtik. Bu isimleri ilgili bakanlığa bildirdik. Onlar ailelerimizle bire bir irtibata geçip tedaviye tabi tutuyorlar. Tedaviye çağrılan ailelerimizin giderlerini bizzat karşılayarak onların biran önce çocuk sahibi olmaları için başlatılan proje anlamlı bir projedir. Umarım çocuk sahibi olamayan ve bu özlemi çeken ailelerimizin bu hasreti kısa sürede sona erer" dedi.
(SER-MSA-Y)

29.01.2013 15:34:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT