1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'ın Siyasilerine ve Dinamiklerine Sert Tepki

Van'ın Siyasilerine ve Dinamiklerine Sert Tepki

Van'ın Siyasilerine ve Dinamiklerine Sert Tepki
A+A-

Van Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Özdek, siyasiler ve şehrin dinamiklerinin çevre yolu ile sahil yolunun Van için ne kadar önemli olduğunu bilmediklerini belirterek, “Eğer Van’a katacağı önemi bilmiş olsalardı boş yere beklemezlerdi” dedi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Özdek, siyasiler başta olmak üzere, kenttin bütün dinamiklerini göreve çağırdı.

Zaman zaman tepkilerini de dile getiren Özdek, “Van çevre yolu sahipsizliğini koruyor ve bu konuda hiçbir adım atılmamış, bir arpa yol bile alınmamıştır. Van’ın dinamikleri sessizliklerini koruyor, bu yolun Van’a katacağı katkıyı siyasiler, belediyeler, sivil toplum örgütleri ve kenttin dinamikleri bilmiş olsalardı şimdiye kadar ellerinden geleni yaparlardı. Bunun Van’a katacağı katkının farkında değiller. Yoksa boşuna beklemezlerdi. Çevre yolunun biran önce kamulaştırılarak yapılması için artık bu sessizliğin bozulması gerekiyor. İlimizin kalkınması için, refahı, gelişmesi için iki yola ihtiyaç vardır. Biri çevre yolu diğeri de sahil yoludur. Bu ikisinin yapılması demek, Van’ın çehresinin değişmesi, turizmine katkı, trafiğinin rahatlaması ve kentsel konuma adım atması demektir. Bundan dolayı siyasilerimiz başta olmak üzere belediyeyi bir kez daha göreve davet ediyoruz. İnsanlarımız sosyal ve ekonomik sıkıntılar yaşamaktadırlar. Biran önce Van’ın kalkınması için adımlar atılması gerekiyor” dedi.

Bu iki yolun yapılmasının ardından Van’ın imarında da ciddi bir revizyona ihtiyaç duyulduğunu da sözlerine ekleyen Özdek, “İmar değiştikten sonra kent koşulları ve yaşam koşulları da değişecektir. İnsanlarımızın buna ihtiyacı vardır. Vanlılar bu durumu hak etmemektedirler. Bir insan herhangi bir arsada bir yapı yapmaya kalktığı zaman çok çeşitli sorun ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu da ilimizdeki gelişmeyi engellemektedir. Biran önce bu yolların açılması ve imarının da elden geçirilmesi ve belediyelerin bu konuda elinden geleni yapması gerekiyor. Bugün Edremit belediyesinin yapmış olduğu revizyon çok kötü bir revizyondur. Van’ımızın insanlarımızın doğrultusunda yapılan bir revizyon değildir. Edremit belediyesi kentin kalkınması ve turizmini göz önünde bulundurarak revizyon yapması gerekiyor. Bütün ilçe belediye başkanları, büyükşehir belediyesi, partileri iktidarı göreve davet ediyorum buyurun gelin herkes elinden geleni yapsın çünkü insanlarımız burada mağdurdur insanlarımıza yardımcı olmamız gerekiyor şehrimizin önünü açmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

4 Yorum