1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'ın Çok Katlı Otoparkı Bitmedi Gitti!

Van'ın Çok Katlı Otoparkı Bitmedi Gitti!

Van'ın Çok Katlı Otoparkı Bitmedi Gitti!
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 4 yıl önce törenle temelini attığı çok katlı otoparkın atıl durumda olması kötü görüntüye neden oluyor .


Van Belediyesi'nin en büyük projelerinden biri olan çok katlı otopark Şerefiye Mahallesi Müze Müdürlüğü arkasında bulanan sebzeciler alanı içerisinde bulunan arsaya yaptırıldı. 840 araçlık olarak tasarlanan projede, zemin katı iş yerleri, bodrum katlarla birlikte 7 kat ise otopark ve en üst katın ise bin 500 ve 350 kişilik konferans salonları olarak inşa edilecekti. 2010 yılında Belediye meclisinde alınan karar ile 2011 yılında temeli atılan Van’ın çok katlı otoparkı halen temeli atılmış ve çürümeye terk edilmiş durumda bekliyor. 2014 Yerel Yönetimler Seçimlerine ise büyükşehir olarak giren Van Belediyesi aynı projeyi hedefleri arasına koyarak, çok katlı otopark sorununa yine el atmadı.


Konu ile ilgili bilgi almak istenilen Van Büyükşehir Belediyesi yetkilileri telefonla aranmasına rağmen aramalar cevapsız kalırken, atıl durumda kalan çok katlı otopark sorununun daha ne kadar süreceği ise merak konusu oldu. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT