1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'ı Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

Van'ı Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

Vanı Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor
A+A-

Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, kentin tanıtımı için büyük uğraşlar verdiklerini ve bunun da meyvelerini aldıklarını söyledi. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Muzaffer Aktuğ, 24-

Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, kentin tanıtımı için büyük uğraşlar verdiklerini ve bunun da meyvelerini aldıklarını söyledi.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Muzaffer Aktuğ, 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan EMITT Fuarı'na katılacaklarını söyledi. Vali Münir Karaloğlu'nun öncülüğünde Van'ın tanıtımı için aralıksız çalıştıklarını ifade eden Aktuğ, bunun da meyvelerini aldıklarını söyledi. Aktuğ, "24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında EMITT Fuarı'na katılacağız. Fuara kentin simgesi Van Kedisi başta olmak üzere cilde iyi geldiği bilimsel olarak tespit edilen Van Gölü suyunu da götüreceğiz. Fuarda, ziyaretçilerimize dağıtılmak üzere hazırladığımız 10 bin adet şişe Van Gölü suyu dağıtacağız. Halk arasında 'uçan balık' olarak bilinen İnci Kefali balığını da Prof. Dr. Mustafa Sarı nezaretinde götüreceğiz. Van Oturma Gecesi ekibi de yine fuar alanında kentimize ait türküleri seslendirecek. Fuarda Van kahvaltısı dağıtacağız. İlk defa Çatak ilçesinde ceviz oymacılığı sonucu yapılan eşyaları da yine fuarda tanıtacağız. Bunun yanında Çatak cevizi ve balını da fuar sayesinde tüm Türkiye'ye tanıtacağız" dedi.
Van Valiliği öncülüğünde fuara otel ve turizm acenteleri yetkililerinin de katılacağını söyleyen Muzaffer Aktuğ, kuracağımız stantta görev alacaklar kentin yöresel kıyafetlerini giydireceklerini belirtti. Aktuğ, fuarda tanıtıcı materyallerde dağıtacaklarını sözlerine ekledi.
(MSA-Y)

21.01.2013 14:26:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT