1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vangölü Turizm Şoföründen Skandal Taciz!

Vangölü Turizm Şoföründen Skandal Taciz!

Vangölü Turizm Şoföründen Skandal Taciz!
A+A-

Vangölü Turizm servis şoförü Mehmet A. 16 yaşındaki kız çocuğuna önce taciz etti, sonra da dövdü!

Wan Haber Merkezi

Dün akşam saat 17:30 sıralarında Milli Egemenlik Caddesi'nde yalnız yürüyen 16 yaşındaki D.M'nin yanına Vangölü Turizm'e ait bir servis yanaştı. Vangölü Turizm şoförü Mehmet A. servisin camından kafasını çıkararak 16 yaşındaki D.M'ye sözlü tacizde bulundu. D.M’nin tepkisi üzerine biraz ilerledikten sonra servisi park eden Mehmet A., 16 yaşındaki D.M’ye bu seferde fiziki tacizde bulundu.

Servis şoförü Mehmet A. tarafından taciz edilen D.M etraftan yardım isteyince Mehmet A.'nın saldırısına uğradı. Olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alınan Mehmet A. polis merkezine götürüldü.

Konuyla alakalı Vangölü Turizm Seyahat ve Ticaret A.Ş. tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada taciz olayının tasvip edilir bir durum olmadığını belirten şirket, servis şoförünün işine son verdiklerini söyleyerek bu açıklamalarda bulundu: 

21.07.2016 akşamı Milli Egemenlik Caddesi üzerinde meydana gelen sözlü taciz ve akabinde genç kızımıza karşı darp etme eylemiyle sonuçlanan, firmamızın Yüksekova-Van hattında çalışan 65 AF 317 plakalı aracı kullanan şoför Mehmet A. ile şirketimizin ilişkisi sonlandırılmıştır. Olayda mağdur olan kız kardeşimize ve ailesine üzüntülerimizi belirtmek isteriz. Yapılan eylem son derece yanlıştır ve affedilecek bir tarafı yoktur. Toplumumuzun içinde kadınlarımızın bu hareket ve yaşam tehditlerini şirketimiz ve şahsım adıma lanetliyorum. Bireysel bir hatanın tüm firmamıza mal edilmemesini umar, olayı gerçekleştiren şoförün şirketimizle hiçbir şekilde ilişkimizin kalmadığını da belirterek  tüm kamuoyundan özür dileriz.

Sertaç Kartal
Vangölü Turizm Genel Müdürü

A+A-

HABERE YORUM KAT

8 Yorum