1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VANFOD’DAN TARİHİ GEZİLER

VANFOD’DAN TARİHİ GEZİLER

VANFOD’DAN TARİHİ GEZİLER
A+A-

Van Fotoğrafçılar Derneği (VANFOD), düzenlediği gezilerle hem kentin tarihi ve turistik değerlerini tanıtıyor hem de çektikleri fotoğraflarla gördükleri güzellikleri daha fazla insana ulaştırıyor.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan VANFOD Başkanı Tayfun Çiftçi, her hafta Van’ın bir bölgesine gezi düzenlediklerini söyledi. Çiftçi, “Bu hafta da tarihi Çavuştepe ve Hoşap kalelerini ve Başkale ilçesine bağlı İran sınırındaki Yavuzlar köyünde bulunan peribacalarını ziyaret ettik. Değişik meslek örgütlerinden bulunan üyelerimiz buradaki güzellikleri fotoğrafladı. Çok güzel bir ortamda gerçekleşen ziyaretimiz kapsamında üyelerimiz için piknik de düzenledik. Gezilerimizde hem kentin tarihi ve turistik değerlerini tanıtıyoruz hem de güzel vakit geçiriyoruz. Dernek olarak amacımız Van’ın değerlerine sahip çıkarak, kültürel ve tarihi güzelliklerini daha çok insan kitlesine ulaştırmaktır. Bu bağlamda ulusal ve uluslar arası birçok proje yürütüyoruz. Gezilerimiz kapsamında kentin güzelliklerini fotoğraf yardımı ile gözler önüne sermek için her hafta sonu düzenli olarak gezi düzenliyoruz. Bitirdiğimiz ve hala devam etmekte olan sayısız fotoğraf projelerimiz mevcut. Kurslar, seminerler ve sergiler düzenlemeye devam ediyoruz. Mutluluğumuzu fotoğraf paylaşarak çoğaltıyoruz” dedi.

Yavuzlar köyüne bulunan ve ‘Vanadokya’ olarak bilinen peribacalarını ziyaret ettikten sonra köydeki bir düğün törenine de katılan VANFOD üyeleri, burada bir süre halay çekip genç çifte mutluluk diledikten sonra il merkezine döndüler.

A+A-

HABERE YORUM KAT