1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'dan Suruç'a 7 Konteyner Gönderildi

Van'dan Suruç'a 7 Konteyner Gönderildi

Van'dan Suruç'a 7 Konteyner Gönderildi
A+A-

TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu tarafından Rojava ve Şengal'le dayanışma ve yardımlaşma amacıyla toplanan 7 konteyner Suruç'a gönderildi.

 

TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu tarafından DAİŞ çetelerinin saldırıları karşısında evlerinden ve yurtlarından olan Kobanêli ve Şengal'li yurttaşların barınak ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanan 7 adet konteyner, Rojava ve Şengal'le Dayanışma ve Yardımlaşma Koordinasyonu'na ulaştırılmak üzere Urfa'nın Suruç ilçesine gönderildi. Van Büyük Oto Sanayi Sitesinde TIR'lara yüklenen konteynerlerin önünde açıklama yapan Van TMMOB İKK Sekreteri Yunus Haylaz, "Kış kapıda, Şengal ve Kobanê dışarıda! Konteyner Kente destek ol!" kampanyası başlattıklarını belirterek, devletin hiçbir desteği olmadan 20 bini aşkın Êzidi'nin tüm ihtiyaçlarının yerel inisiyatiflerce karşılanmaya çalışıldığını belirtti. 
 

Çadırlarda yaşayan Êzidi ve Kobanêli yurttaşların sağlıksız barakalarda kaldığına dikkat çeken Haylaz, kış gelmeden yardım elinin uzatılması gerektiğini vurgulayarak, yaşadıkları coğrafyanın kaderi nedeniyle trajediyle karşı karşıya kalan Êzidi ve Kobanililer için tüm kesimlerin duyarlı olması çağrısında bulundu. Yapılan açıklamanın ardından TIR'lara yüklenen konteynerler Suruç'a doğru hareket etti. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT