1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'dan Rojava'ya Yardım

Van'dan Rojava'ya Yardım

Van'dan Rojava'ya Yardım
A+A-

Van Esnaf Sanayi Kooperatifler Birliği (VESKOB) ve Van Demirciler, Geri Dönüşümcüler ve Küçük Sanayi Sitesi Başkanlığı üyeleri tarafından Rojava için bir kamyon gıda malzemesi taplandı.


Toplanan yardımlara ilişkin açıklamalarda bulunan VESKOB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Doğan, Rojava ve Şengal’de IŞİD çeteleri tarafından gerçekleştirilen katliamların acısını yüreklerinde hissettiklerini belirterek, “İşte bu yüzden böyle bir girişimde bulunduk. Esnafımız gerçekten bu anlamda çok duyarlı davrandı. Bunların yanı sıra Suriye, Filistin, Arakan ve Burma’da yaşanan katliamlarda yüreğimizi sızlatıyor. Bugün Şengal’de katliam yapanlar, İslam adına yaptıklarını söylüyor. Bunların İslam dini ile alakası yok. Bu katliamları gerçekleştirenleri kınıyoruz. Tüm halkımızı duyarlı olmaya ve Rojava’ya yardım kampanyasına katılmaya çağırıyoruz” dedi.


DBP Van İl Yöneticisi ve Rojava Yardım Koordinasyonu Üyesi Uğur Özlü ise, büyük bir duyarlılık ve hassasiyetle Rojava’ya yardım kampanyası yürüttüklerini söyledi. Rojava ve Şengal’de insanlık düşmanı, vahşi çetelerin katliamda sınır tanımadığını dile getiren Özlü, bu katliamlara karşı herkesi duyarlı ve yardım kampanyasına destek vermeye çağırdı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

2 Yorum