1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Yürüyüşe Davet Çağrısı

Van'daki Yürüyüşe Davet Çağrısı

Van'daki Yürüyüşe Davet Çağrısı
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Yöneticisi Necmi Kalçık, Van halkını 15 Şubat uluslar arası komplosunu protesto etmek amacıyla yapılacak olan yürüyüşe katılmaya çağırdı.

Wan Haber Merkezi

15 Şubat komplosu Van’da HDP, DBP, KJA ve TUYAD-Der öncülüğünde Pazartesi günü yapılacak olan yürüyüşle protesto edilecek. Protesto yürüyüşüne ilişkin HDP Van İl binasında düzenlenen basın toplantısına DBP Van İl Yöneticisi Berfin Alev  Taş, HDP Van İl Yöneticisi Necmi Kalçık, KJA Aktivisti Şükran Şen ve Van TUYAD-DER Eş Başkanı Aynur Bağış katıldı.

Basın toplantısında konuşan HDP Van İl Yöneticisi Necmi Kalçık,  Kürdistan’da katliamların yaşandığını belirterek, “ 15 Şubat komplosunu ve yaşanan katliamları Pazartesi günü düzenleyeceğimiz yürüyüşle protesto edeceğiz. Kimse yaşananlara karşı bizden sessiz kalmamızı beklemesin. 7/24 düzenleyeceğimiz etkinliklerle komployu ve saldırıları boşa çıkaracağız. Bugün barışa ses vermek amacıyla bugün Sanat Sokağı’na kurmak istediğimiz nöbet çadırı sıkıyönetim polisi tarafından engellemiştir. Türkiye bir muz devletine dönüştürülmek isteniyor. Bizler herkes yaşatmak için mücadele ediyoruz. Ne polis, ne asker, ne gerilla ne de çocuklar ölmesin istiyoruz. Kürt halkı  tüm bunlara rağmen Kürt halkı boyun eğmedi, eğmeyecek. Bu yüzden tüm Van halkını 15 Şubat Pazartesi günü saat 12.00’da Sebze halinden başlayarak İki nisan kavşağına kadar düzenleyeceğimiz yürüyüşe katılmaya, komplo ve katliam politikalarını protesto etmeye çağırıyoruz.” Dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT

4 Yorum