1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Sokak Çocuklarının Tiyatro Gösterisi Büyüledi

Van'daki Sokak Çocuklarının Tiyatro Gösterisi Büyüledi

Van'daki Sokak Çocuklarının Tiyatro Gösterisi Büyüledi
A+A-

Van'da, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen ‘Sanatla Yeni Bir Hayat Projesi’ bünyesinde eğitim gören sokak çocuklarının sahnelediği tiyatro gösterisi izleyenleri büyüledi.


SODES kapsamında 8 aydır yürütülen ve sokakta mendil satan, ayakkabı boyacılığı yapan, araç camı silen çocukların sanatla rehabilite edilmesini amaçlayan ‘Sanatla Yeni Bir Hayat Projesi’ meyvelerini vermeye başladı. Çocuklar için açılan ve uzman eğitimcilerin görev aldığı ney, tiyatro ve ebru kurslarına katılanlar, ilk hünerlerini sergiledi. Çocuklar, 13. Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği kapsamında sahneye çıktı. Van Devlet Tiyatrosu oyuncusu Edip Kamacı tarafından çalıştırılan çocuklar, ilk gösterilerinde sergiledikleri performansla izleyenleri adeta büyüledi. Küçük Prens adlı oyunla minik çocuklar Van Devlet Tiyatrosu Ertuğrul Günay Sahnesi'nde izleyenlerin karşısına çıktı. Zaman zaman hüzünlendiren, zaman zaman güldüren oyun sonrası izleyenler oyuncuları ayakta alkışladı.


Gösteri sonrası günün anısına proje yürütücüsü Sara Bekleyen'e Van Devlet Tiyatrosu Müdürü Demet Boci tarafından plaket verildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT