1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Şiddetli Patlamanın Görüntüleri

Van'daki Şiddetli Patlamanın Görüntüleri

Van'daki Şiddetli Patlamanın Görüntüleri
A+A-

Van'da gece yarısı şiddetli patlamalar meydana geldi. Zırhlı polis aracının geçişi sırasında rögara yerleştiren el yapımı patlayıcı, uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlamada çevredeki 20 evde hasar oluştu. Birçok ev ve iş yerinin kapı ve penceresi

İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Hidayet Caddesi'nde zırhlı polis aracı gece saat 01.30 sıralarında devriye görevi sırasında rögar kapağının altına yerleştirilen el yapımı patlayıcı uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada ölen ve yaralanan olmazken, 20 ev ve işyerinde hasar oluştu.

Çevrede bulunan birçok ev ve işyerinin kapı ve pencereleri yerlerinden fırladı. Patlamanın etkisiyle elektrik telleri koptu.

basliksiz-19-kopya.jpg

Ölen ya da yaralananın olmadığı olay sonrası patlamanın meydana geldiği caddeyi araç ve yaya trafiğine kapatan İl Emniyet Müdürlüğü; bölgede inceleme yaptı. Patlamanın yaşandığı mahalledeki vatandaşlar, olaya tepki gösterdi. Birçok evin pencere ve kapıları hasar görürken, gün ağarmasıyla şiddetin boyutu ortaya çıktı. Patlama sesiyle çocuklarının odasına koştuğunu belirten bir mahalle sakini, patlama nedeniyle büyük korku yaşadıklarını ifade ederek, "Odaya girdiğimde, çocukların yüzündeki korkuyu gördüm. Odanın camları, beşikteki 20 günlük bebeğimin üzerine savrulmuştu. Çok korktum. Bebeği ve çocukları alarak mutfağa geçtim. Sabah olduğunda dehşetin izlerini daha net gördük" diye konuştu.

basliksiz-20-kopya.jpg

Patlamanın şiddetiyle kopan elektrik telleri Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından onarılmaya başlandı.

Orhan Aşan-Şehrivan

basliksiz-21-kopya.jpgbasliksiz-22-kopya.jpgbasliksiz-23-kopya.jpgbasliksiz-25-kopya.jpgbasliksiz-26-kopya.jpgbasliksiz-27-kopya.jpgbasliksiz-29-kopya.jpgbasliksiz-28-kopya.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum