1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Polisler Müdahalede Sınır Tanımıyor!

Van'daki Polisler Müdahalede Sınır Tanımıyor!

Van'daki Polisler Müdahalede Sınır Tanımıyor!
A+A-

İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında işe alınan depremzede işçiler uzun süredir Fekiya Teyran Parkında eylem yapıyordu.

 

İlhan Siyahtaş

Defalarca işe alınacaklarına dair söz alan işçiler bu sözlerinin tutulmamasından dolayı Ankara’ya gitme kararı aldı. İşçiler kendilerine verilen işe alınma sözlerinin tutulmadığı gerekçesiyle Ankara’ya gitme kararı aldı. Yürüyüşe gitmek için yola çıkan gruba polis müdahale etti. Ara sokaklarda polis iş-kur kovalamacası başladı. Fekiye Teyran Parkında yürüyüşe geçen ve kovalamaca ile Kurtuluş Parkına kadar polis göstericileri kovaladı. İpekyolu üzerinde bulunan şehir stadyumunun yanında polis ipekyolu’nu tek taraflı trafiğe kapatıp havaalanına gitmek isteyen iş-kurculara tazyikli su, biber gazi ve plastik mermi ile ser bir şekilde müdahale etti. Çıkan olaylarda 22 tane İş-kur Elamanı Karga- Tulumba gözaltına aldı.

Gazetecilere Sert Müdahale!
Müdahale sırasında basın mensuplarına da sert müdahalede bulundu. Görüntü çekmek isteyen basın mensuplarını tehdit edip görüntü çekemezsiniz söylemleri polis ve basın arasında gerginliğe neden oldu. Basın mensuplarına küfürler yağdırıp, sözlü tehdit eden polisler iş-kurculara çok sert müdahale etti. 

1-124.jpg

2-118.jpg

3-135.jpg

4-111.jpg

5-076.jpg

6-046.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT