1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki patlamada yaralanan genç o anları anlattı

Van'daki patlamada yaralanan genç o anları anlattı

Van'daki patlamada yaralanan genç o anları anlattı
A+A-

Van’ın İpekyolu ilçesinin Hacıbekir mahallesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 polis memurunun şehit olduğu patlamada yaralanan Rıdvan Baynal adlı genç, yaşanan o anları anlattı.

Patlama, Hacıbekir mahallesinde meydana geldi. Patlamada yaralanan ve Lokman Hekim Hayat Hastanesinde gördüğü tedavinin ardından taburcu olan Rıdvan Baynal olay anını anlattı.

Baz istasyonunun patlaması sonucu polise haber verdiklerini ifade eden Baynal, şöyle konuştu: “Baz istasyonu patladı. Biz polise haber verdik. Olay yeri inceleme polisleri geldi. O zaman olay yeri incelemeden üç kişi baz istasyonumuzun 10-15 metre ilerisindeydi. Kovanları göstermem için beni çağırdılar. Daha önce polislerin gösterdiği yerde kovanlar vardı. Bende daha önce polislerin gösterdiği kovanları olay yeri inceleme polislerine göstermek için gittiğim sırada patlama oldu. Daha sonrasını hatırlamıyorum.” 
Polislerin bombayı ellemediğini ve üç polisin ayakta olduğunu ifade eden Baynal, “Dün akşam aynı yerde bir tane patlamıştı ve baz istasyonu paramparça olmuştu. O kablo düzeneği bırakılmıştı. İşte olay yeri inceleme ilerideki konteynerlerin arkasında o kabloları inceliyordu. O esnada patlatıldı. Patlama sırasında ben havaya uçtum. Gerisini hatırlamıyorum. Etrafta bir sürü polis vardı. Ancak patlamanın olduğu alanda sadece üç polis vardı” diye konuştu.

3-556.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT