1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Özel Hastanenin Tuvaletinde Doğum!

Van'daki Özel Hastanenin Tuvaletinde Doğum!

Vandaki Özel Hastanenin Tuvaletinde Doğum!
A+A-

Van\'da özel bir hastanede tüp bebek yöntemi ile ikiz bebeklere hamile kalan Zeynep Çalışır isimli kadın, gebeliğinin 6\'ncı ayında çektiği şiddetli sancılar nedeniyle kontrole gittiği hastanede görevli doktor ve ebelerin duyarsızlığı yüzünden ikizlerini

Haber: Hasan YOLDAŞ

Yaşanan bu doğum sonrası ikiz bebekler bir süre sonra yaşamlarını yitirirken, hastanenin bebeklerini yitiren aileden "normal doğum ücreti" talep ettiği iddia edildi.

Van'da özel bir hastanede tüp bebek tedavisi gören Zeynep Çalışır isimli bir anne adayı, tedavi sonucunda bir kız, biri de erkek olan ikiz bebeklerine hamile kaldı. İleri sürülen iddiaya göre, hamileliğinin altıncı ayında çektiği sancılar nedeniyle gittiği tedavi gördüğü hastanede, doktorunun doğuma daha erken olduğunu söylemesi sonrası tuvalete giden anne adayı, burada doğum yaptı. Gerçekleşen bu inanılmaz doğum sonrası ikiz bebekler bir süre sonra hayatını kaybederken, hastanenin aileden "normal doğum" ücreti talep ettiği ileri sürüldü. Gerçekleştiği iddia edilen söz konusu olay şöyle gelişti: 

Gebeliğinin altıncı ayında şiddetli sancılar çeken anne adayı, 30 Temmuz günü tedavi gördüğü Özel İstanbul Hastanesi'nde bulunan Kadın Doğum Uzmanı Ali Koray Bayramoğlu'nun yanına gitti. Çektiği sancılardan bahsettiği doktoru, anne adayı Çalışır'a bunların doğum sancıları olmadığını belirterek, eve gönderir. Fakat hastaneden çıkmadan çektiği sancılar nedeniyle tuvalete giden Çalışır, hastanenin tuvaletinde doğum yaptı. Tuvaletle gerçekleşen doğum üzerine, durumu fark eden temizlik görevlileri, ikiz bebekleri hemen hasta bezine sararak çocuk yaşam ünitesine götürdü. Fakat tuvalette gerçekleşen bu doğum nedeniyle, bir süre sonra hastaneden taburcu edilen ikiz bebekler, üç arayla yaşamlarını yitirdi.

Hastaneye gittiğinde acı içerisinde kıvranmasına ve doğum sancıları çektiğini belirtmesine rağmen, hiç kimsenin kendisiyle ilgilenmediğini dile getiren acılı anne, yıllarca eşiyle kurdukları çocuk hayalinin sona ermesine isyan etti. Eşi Bahri Çalışır ise, hastaneden taburcu olduklarında bebeklerinin ölümü yetmezmiş gibi, birde hastanenin kendilerinden normal doğum ücreti talep ettiğini söyledi. Baba adayı Çalışır, yaşanan sorumsuzluk nedeniyle hastane, görevli doktor ve ebeler hakkında gerekli mercilere suç duyurusunda bulunduklarını da ifade etti.

Zeynep Çalışır'ın kayınpederi İlhami Çalışır da, Betül Yaşam ve Umut Enis isimlerini koydukları torunlarına, kimlik dahi çıkarttıklarını belirterek yaşadığı acıyı dile getirdi. Dede Çalışır, yitirdiği torunlarının haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi. 

İleri sürülen iddialar üzerine konuyu sorduğumuz hastanenin İdari Koordinatörü ve sahiplerinden Ömer Çiçeksay ise, söz konusu iddiaları kabul etmediklerini söyleyerek olayı yalanladı. 

Çalışır'ın gebelik döneminde yanına gittiği ve doktoru olan Kadın Doğum Uzmanı Ali Koray Bayramoğlu ise, sekreteri aracılığıyla iddialara ilişkin konuşmayacağını söyleyerek telefona çıkmadı. DİHA

A+A-

HABERE YORUM KAT