1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN'DAKİ KCK DAVASI DEVAM EDİYOR

VAN'DAKİ KCK DAVASI DEVAM EDİYOR

VANDAKİ KCK DAVASI DEVAM EDİYOR
A+A-

Van\'da bugün üçüncü kez hakim karşısına çıkan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya\'nın da aralarında bulunduğu KCK tutuklusu BDP\'lilerin duruşması devam ediyor.


Duruşma kamera tarafından saniye saniye kaydedilirken, avukatlar özellikle gizli tanık Ahmet Su'nun mahkemede dinlenmesi yönündeki taleplerini yineledi. Sanıklar ise Kürtçe konuşarak savunma yapmayacaklarını belirtti. 


Eski BDP İl Başkanı Cüneyt Caniş, savunma yapmayacağını söyledikten sonra, mahkeme başkanının Kürtçe tercüman talep edip etmedikleri yönündeki sorusuna, "Eğer istiyorsanız ve bizi anlamıyorsanız kendinize tercüman tutun" dedi.


Sanıkların Kürtçe konuşmalarını da müdafi avukat Murat Timur tercüme etti. Sanık avukatlarından Fırat Anlı, mahkemenin vicdanlı davranmasını isteyerek Hazreti Ali'nin, "Haksızlığa sessiz kalmayın. Hakkınızı kaybettiğiniz gibi şerefinizi de kaybedersiniz" sözüyle savunmasını tamamladı. Mahkeme heyeti duruşmaya ara verdi.


Duruşmayı BDP Genel Başkan Yardımcısı Muş Milletvekili Demir Çelik, BDP Van Milletvekilleri Özdal Üçer, Nazmi Gür, Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu ve sanık yakınları ile BDP'liler izliyor.

 


\"\"

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT