1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DAKİ KCK DAVASI BAŞLIYOR

VAN’DAKİ KCK DAVASI BAŞLIYOR

VAN’DAKİ KCK DAVASI BAŞLIYOR
A+A-

Van’da PKK’nın şehir yapılanması olan KCK’ya yönelik operasyonda tutuklanan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın da aralarında bulunduğu 8 tutuklu, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.


PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik 7 Haziran 2012 tarihinde düzenlenen operasyonun ardından "terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla tutuklanan Van Belediye Başkanı Kaya ile BDP'li bazı ilçe belediye başkanları ve il yöneticilerinin yargılandığı davanın ikinci duruşması, adliye binası olarak kullanılan Van M Tipi Kapalı Cezaevi'nde oluşturulan salonda görülecek. Başkan Kaya ve beraberindekiler, geniş güvenlik önlemleri altına adliyeye getirilerek arka kapıdan içeri alındı. Duruşma öncesi polis ve jandarma adliye önünde geniş güvenlik önlemi aldı; jandarmanın özel eğitimli bomba dedektör köpeği de duruşma salonunda arama yaptı.

 


\"\"Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 22 Ocak 2012 tarihinde görülmeye başlanan ve 4 gün süren ilk duruşmada, Edremit Belediye Başkanı Abdülkerim Sayan ile Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz tahliye edilmiş, aralarında Van Belediye Başkanı Kaya'nın da bulunduğu 8 sanığın tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT