1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van’daki ilçelerde hayat durdu

Van’daki ilçelerde hayat durdu

Van’daki ilçelerde hayat durdu
A+A-

Van’ın Muradiye, Özalp ve Çatak ilçesinde aralıksız yağan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi.

Van’ın Muradiye ilçesinde üç gündür aralıksız yağan kar nedeniyle tüm köy yollarının yanı sıra ilçe mahalle ve ara sokaklarında bile yürümek imkânsız hale geldi. 

İlçe merkezinde ise işyerleri önünü temizleyen iş yeri sahipleri, temizledikleri kar nedeniyle iş yerleri boyunda kar birikintisi oluştu. Araçlarını küreklerle karın içinden çıkarmaya çalışan vatandaşlara ise esnaflar yardımcı oldu. Bazı işyerleri sahipleri de işyerlerinin üstünü temizlerken, "Temizliyoruz, temizlemiyoruz bitmiyor. Çünkü aralıksız yağıyor ama yinede kar güzel" dediler.

ÖZAP’TA KAR, HAYATI DURMA NOKTASINA GETİRDİ

Van’ın Özalp ilçesinde üç gündür aralıksız devam eden kar yağışı ,hayatı durma noktasına getirdi. 

İlçe merkezinde kar kalınlığı 60 santimi bulurken yüksek kesimlerde 1 metreye ulaştı. Bazı mahaller yolları kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi ile Özalp Belediyesi ekipleri tarafından ilçe merkezinde kar temizlemesine devem ediyor. kar yağışından dolayı ise yapılacak ola Açık Öğretim Sınavı ise ertendi.

 ÇATAK’TA KAR YAĞIŞI HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Van’ın çatak ilçesinde 2 gündür etkili olan kar yağışı, hayatı durma noktasına getirdi. 
İki gündür yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle Van-Çatak karayolu ulaşıma kapanırken, ilçeye gitmek isteyen araçlar ise Çatak’a 20 kilometre uzaklıkta bulunan Görentaş Mahallesi’nde bekliyor.

Kar kalınlığının ilçe merkezinde yaklaşık 1,5 metreye ulaştığı belirtilirken, ilçeye bağlı tüm köy yollarının da ulaşıma kapandığı bildirildi.

Kar yağışı ile birlikte kapanan yolları açmak için başlatılan kar temizleme çalışmaları sırasında Çatak Belediyesi’ne ait iş makinesi kaza yaptı. Alınan bilgilere göre, Çatak Bilgi Mahallesi yolunu açmaya çalışan belediyeye ait iş makinesi, yoldan çıktı. Araç sürücüsü kazayı yara almadan atlattı. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT