1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DAKİ İKİNCİ DEPREMİN İKİNCİ YILI

VAN’DAKİ İKİNCİ DEPREMİN İKİNCİ YILI

VAN’DAKİ İKİNCİ DEPREMİN İKİNCİ YILI
A+A-

Van\'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Dr. Atsushi Miyazaki\'nin adının verildiği Yüzüncü Yıl Üniversitesi (yyü) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Tedavi Merkezi, modern binasına


Van'da 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremin ardından arama-kurtarma çalışmalarına katılmak için Japonya'dan 3 kişilik ekiple Van’a gelen Dr. Atsushi Miyazaki, 9 Kasım'daki 5,6'lık ikinci depremde otel enkazı altında kalarak hayatını kaybetmişti. Depremden sonra YYÜ Rektörlüğü tarafından Diş Hekimliği Fakültesi'ne Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Tedavi Merkezi ismi verilmişti. Ağız ve diş merkezi konteynırlarda yaklaşık 6 ay hizmet verdikten sonra yeni yapılan spor salonuna taşınmıştı. Spor salonunda 1 yıl kadar hizmet veren Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Merkezi, yeni ve modern binasına taşındı. Öğrencilere eğitim verilecek klinikte aynı zamanda hasta tedavisi de yapılacak.

\"\"

Japon yardım gönüllüsü Dr. Miyazaki'yi asla unutmayacaklarını ve minnetle anacaklarını söyleyen Restoratif Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Emine Kara, "Miyazaki'nin ismi Van için çok önemli. Biz depremden hemen sonra konteynırlarda onun adına ve anısına hizmet verdik. Şimdi ise Türkiye'de sayılı diş merkezlerinden birini fakültemize açtık. Bu diş merkezinde hem öğrencilere eğitim hem de hastalara hizmet vereceğiz" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT