1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Van'daki Hasta Öğrencilerin Karne Sevinci

Van'daki Hasta Öğrencilerin Karne Sevinci

Van'daki Hasta Öğrencilerin Karne Sevinci
A+A-

Van’da, hastalıklarından dolayı tedavi gören çocuklar, hastanede düzenlenen törenle karnelerini aldılar.


Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören 16 hasta çocuk için düzenlenen karne dağıtım törenine Van Vali Yardımcısı Ramazan Kurtyemez, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Hakan Çankaya, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Hasta yataklarında ziyaret edilen çocuklara hem karneleri hem de çeşitli hediyeler verildi. 


Burada bir açıklama yapan Van Vali Yardımcısı Ramazan Kurtyemez, hasta öğrenciler ve tüm hastalara şifa dileyerek, “Bugün Van genelinde 320 bin öğrencimize karne dağıttık. Öğrencilerimiz yaklaşık 3 ay sürecek tatil dönemine girmiş bulunuyorlar. Yaklaşık 12 bin öğretmenle birlikte tatile girerken, hem öğrencilerimize hem velilerimize şunu söylemek istiyorum. Bu karne tek başına bir ölçüt değildir. Başarılı ya da başarısız olmak ileride hayatımızda başarılı ya da başarısız olacağımız şeklinde tek başına kanıt vermez. Özellikle velilerimizden istirhamımız, karnesinde zayıf olan, kendilerince başarısız zannettikleri öğrencilere karşı anlayışlı, samimi ve ileriye dönük umut taşıyacak mesajlar vermeleri gerekir. Kesinlikle şiddete meyilli hareketlerde bulunmamaları gerekir. Öğrencilerimize de tavsiyem, bugün belki bir kısım öğrencilerimizin karnesinde kendi bekledikleri notlar olmayabilir. Ama dediğimiz gibi hayat uzun soluklu bir mücadeledir. Bu mücadelenin bir noktasında başarısız olacağımız, ilerleyen ve uzun dönemde başarısız olacağımız anlamına gelmez. Kendilerini kesinlikle hayat yolunda umutsuz hissetmesinler. Derslerine çalışsınlar” dedi.


Van İl Milli Eğitim Müdürü Kiyasettin Kırekin ise, Van için ilk olan hastane okul uygulamasının YYÜ Tıp Fakültesi bölümü ile yapmış oldukları protokol çerçevesinde bugün karnelerin dağıtımını yapacaklarını belirtti. Kırekin, “Karnelerin yanında bir takım hediyeler verdik. Başta emeği geçen üniversitemizin rektörüne, hastanemizin başhekimine, yönetimine, dekanlığına, emeği geçen doktorlarımıza, en önemlisi de Bardakçı İlköğretim Okulumuzun yönetimine ve öğretmen kadrosuna çok teşekkür ediyorum. Ben burada tedavi gören bütün hastalara acil şifalar dilemekle birlikte, bizde eğitim gören çocuklarımızın da bir an önce iyileşmesini yüce Allah’tan diliyorum. Bütün öğrencilerimize iyi bir tatil dönemi diliyorum. Bu uygulamalar sürekli olacaktır. Eğitim hayat boyu süren bir olay olduğu için, biz bu hayat boyu süresince nerede olursa olsun, okula erişmeyen çocuğa okulu eve götürüyoruz, öğretmeni eve götürüyoruz, evde eğitim veriyoruz, hastaneden olan çocuğa hastanede eğitim vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Karne dağıtımın ardından çocuklar ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çekiminden sonra program sonra erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT