1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Galericilere 'Tefeci' Operasyonu

Van'daki Galericilere 'Tefeci' Operasyonu

Van'daki Galericilere 'Tefeci' Operasyonu
A+A-

Van İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyon kapsamında bugün sabah saatlerinde 15 adrese operasyon düzenlendi.

WanHaber.com - ÖZEL

Van İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyon kapsamında bugün sabah saatlerinde 15 adrese operasyon düzenlendi. Van’da faaliyet gösteren oto galeri sahiplerinin ticari faaliyet görüntüsü altında “Tefecilik, Yüksek Faizle Borçlandırma, Baskı ve Cebirle Tahsilat Yaptıkları “ tespit edilen 15 şahsa yönelik olarak yapılan eş zamanlı operasyonda, 14 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Van İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan açıklamada “İl Emniyet Müdürlüğümüze intikal eden bir takım ihbar ve şikâyetler üzerine Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (3) ay süreli çalışma neticesinde;

24 Aralık 2018 Günü Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimizde faaliyet gösteren oto galeri sahiplerinin ticari faaliyet görüntüsü altında “Tefecilik, Yüksek Faizle Borçlandırma, Baskı ve Cebirle Tahsilat Yaptıkları “ tespit edilen  (15) şahsa yönelik olarak yapılan eş zamanlı operasyonda,  (14) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheli şahısların ikamet, iş yeri ve üst aramalarında;

3 Adet Tabanca,

1 Adet Otomatik Tüfek,

1 Adet Gaz Bombası,

Çok Sayıda Fişek ve Senet ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüpheli şahısların işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” Denildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan isimlerin emniyetteki sorguları devam ediyor.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum