1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki Bıçakcılar Bayram Mesaisine Başladı

Van'daki Bıçakcılar Bayram Mesaisine Başladı

Van'daki Bıçakcılar Bayram Mesaisine Başladı
A+A-

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte bıçakçı esnafının işlerinde de hareketlilik yaşanmaya başlandı.


Van'da, Hacı Osman Camisi yanında bıçakçılık yapan esnafın Kurban Bayramı öncesi işleri açıldı. Bıçak satışı ve bileme işi esnafın yüzünü güldürürken, yeni bıçaklar kalite düzeyine göre 3 ile 25 TL arasında satışa sunuluyor. Vatandaşlar, en fazla evlerinde bulunan bıçaklarını biletmeyi tercih ederken, bileme işi ise 4 TL'den yapılıyor.

Yaklaşık 48 yıldır testere ve bıçak bileme işi ile uğraşan Müsbah Cengiz isimli usta, işlerinin özellikle bayramlarda yoğun olduğunu ifade ederek, herkesimden vatandaşın ya bıçak almaya ya da bilemeye geldiğini söyledi. Yıl boyunca kasaplar ve lokantalara çalıştıklarını vurgulayan Cengiz, “Fakat her Kurban Bayramı’nın gelişi ile birlikte yoğunluk yaşamaktayız. Bugünden itibaren insanlarımız yavaş yavaş bıçaklarını getirmeye başladılar” dedi.

Şakir Cengiz isimli esnaf ise, her Kurban Bayramı öncesinde bu yoğunluğu yaşadıklarını belirterek, memnuniyetini dile getirdi. Cengiz, vatandaşın daha çok evdeki bıçakları bilemeye getirdiğini vurgulayarak, bıçak satın alanların da sayısının fazla olduğunu kaydetti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT