1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Van'daki AK Partililer Erdoğan'a Bağışta Bulundu

Van'daki AK Partililer Erdoğan'a Bağışta Bulundu

Van'daki AK Partililer Erdoğan'a Bağışta Bulundu
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl teşkilatı, Tuşba Belediye Başkanı ve Ak Partililer, Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a bağışta bulundular.


Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve partililer Van merkezde bulunan Ziraat Bankası şubesine giderek bağışta bulundular. Bağışta bulunduktan sonra açıklama yapan Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, 10 Ağustos Pazar günü Cumhurbaşkanı seçimi yapılacak olması ve Türkiye tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı halkın oyuyla seçileceğini belirterek, “Yapılan Anayasa değişikliği ile bundan böyle Cumhur, yani halk kendi başkanını kendisi seçecek. Dolayısıyla yapılan yasal düzenlemeler neticesinde cumhurbaşkanının yapmış olduğu seçim çalışmalarında yapılacak olan masrafların halk tarafından, kişiler tarafından yapılacak olan bağışlarla karşılanacağı durumu söz konusudur. Bizde AK Parti Van İl Başkanlığı olarak, Tuşba İlçe Başkanlığı olarak, Tuşba Belediye Başkanlığı olarak ve diğer partili arkadaşlarımızla birlikte bugün burada Sayın Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bağış kampanyası çerçevesinde Başbakanımızın hesabına bağış yapıldı. İnşallah önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin hayırlara vesile olmasını ve Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan inşallah bu yarışı büyük bir farkla kazanacaktır. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca halkımızı bu konuda bağış yapmaya davet ediyorum” dedi.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ise, 10 Ağustosta yapılacak olan seçim öncesi Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek için bağış yaptıklarını söyledi. Özgökçe, “Van’da da Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a büyük desteğin olacağına inanıyoruz. Bu konuda görüştüğümüz insanlar Van’ı Van yapan, Van’ı gerçek şekilde yaşana bilinir şehir yapacak olan ve projelerimize destek verecek olan gerek toplumda, gerek kitlesel bütün çalışmaların halkın gönlünde gerçek bir başbakan olarak görev yaptıktan sonra hayatımızda bundan sonra reisi cumhur olarak inşallah görev yapacak olan Başbakanımıza bizde bağışta bulunmak adına buradayız” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT