1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki 600 Rallici Soma Faciası İçin Saygı Duruşunda

Van'daki 600 Rallici Soma Faciası İçin Saygı Duruşunda

Van'daki 600 Rallici Soma Faciası İçin Saygı Duruşunda
A+A-

Dostluk ve Barış Rallisi sporcuları, 20 ülkeden 600 rallici, 300 araçla geldikleri Van Kalesi önünde Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.


Van Kalesi Önünde konaklanan 300 araç, 600 kişilik rallici burada akşam saatlerinde Soma’da ölen madenciler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Aralarında rahip olan Stefan Zilke isimli rallici ölen madenciler için bir dakika saygı duruşunda bulunmak ve içerde kalanların sağlam çıkması için dua etmelerini istedi. Bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasından sonra Dünya Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye Başkanı Nadir Serin, 3 Mayıs’ta Almanya’dan yola çıktıklarını, bugün Van’da olduklarını belirterek, “Biz Almanya’da bir kampanya başlattık. Van’a çeşitli hediyeler getirmek için. Soma’daki kaza bizi üzdü. Buradan sonra Osmaniye’ye oradan da İsrail, Filistin ve Ürdün’e geçeceğiz. Her sene biz arabalarımızı bir vakıfa bağışlıyoruz. Bu yıl da Ürdün Kralı’nın kurduğu bir yardım vakfı var, ona vereceğiz. O bu arabaları satıp yardıma muhtaç insanlara dağıtacak” şeklinde konuştu.
Rallicilerin kamp kurdukları Van Kalesi önünde kiminin çadırlarda kiminin de kendi araçlarında sabahlayacakları söylendi.

A+A-

HABERE YORUM KAT