1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'daki 425 TOKİ Konutunun Kura Çekimiyle Alakalı Flaş Açıklama!

Van'daki 425 TOKİ Konutunun Kura Çekimiyle Alakalı Flaş Açıklama!

Van'daki 425 TOKİ Konutunun Kura Çekimiyle Alakalı Flaş Açıklama!
A+A-

TOKİ Van'daki 425 Toki Konutunun kura çekimi ile ilgili yazılı açıklama yaptı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Van’da yapımı tamamlanan 425 adet 2+1 ve 3+1 konutların satışa çıkarılması için gerçekleştirilen kura çekimi, yapılan bir hata yüzünden iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendi. TOKİ 425 Toki Konutunun kura çekimi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
 
TOKİ'den Yapılan Yazılı Duyuru: 
"Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Van ili Şerefiye Mahallesi’nde satışa sunulan 425 konutun kura çekilişi ile ilgili basın yayın organlarında yayınlanan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır. 

İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların kura çekiliş işlemleri tamamıyla Noter denetiminde ve kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Kura çekilişi ile ilgili sorumluluk da ilgili Notere aittir.

Van Şerefiye Mahallesi’nde satışa sunulan konutların kura çekilişi 23 Mayıs 2016 tarihinde Van 3. Noteri huzurunda yapılmıştır. Bu çerçevede 3+1 tipi konutlar ile 2+1 tipi şehit yakını ve engelli kategorisindeki vatandaşların kura çekilişi gerçekleştirilmiş, ardından 2+1 tipi konutların normal başvuru kurasına geçilmiştir.

2+1 konutların normal başvuru kurasında ilgili Noter, 1. torbaya sehven “2” numaralı kura topunu koymadığını fark etmiştir. Bu durumun 2+1 normal başvuru kurasında bir haksızlık yaratacağı gerekçesiyle 2+1 normal başvuru kurasının iptal edilerek yeniden kuranın çekilmesine karar vermiştir. Ancak kurada ismi çıkan vatandaşların Noter’in iptal kararına tepki göstermesi üzerine kura işlemleri tekrar edilemeyerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu durum Noter tarafından da tutanak altına alınmıştır. 

Şerefiye Mahallesi’nde satışa sunulan 2+1 konutların normal başvuru kurası 31 Mayıs 2016 Salı Günü Saat 12:30’da Alyans Düğün Salonunda gerçekleştirilecektir.

3+1 ve 2+1 şehit yakını ve engelli vatandaşların kura işlemleri tamamlanmış olup kura sonuçları internet sayfamızda ilan edilmiştir." denildi. GazeteVan

 

 

 

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum