1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Yürüyüşe Polis Müdahalesi, Yaralılar Var!

Van'da Yürüyüşe Polis Müdahalesi, Yaralılar Var!

Van'da Yürüyüşe Polis Müdahalesi, Yaralılar Var!
A+A-

BDP Van İl Örgütü’nün, Ağrı ve Ceylanpınar’da yapılan seçim hilelerini protesto etmek için binlerce kişinin katılımıyla yapmak istediği yürüyüşe polis müdahale etti.

BDP Van İl Örgütü’nün, Ağrı’da yaşananları protesto etmek için binlerce kişinin katılımıyla yaptığı basın açıklamasından sonra Feqiyê Teyran Parkı’ndan Beşyol’a yapmak istediği yürüyüşe polis müdahalede bulundu. Açıklama öncesi BDP Van İl Örgütü önünde biraraya gelen gençler, “Bijî Serok Apo”, “Kürdistan faşizme mezar olacak”, “Şehid namirin” sloganları ile Feqiyê Teyran Parkı’na yürüdü. Burada yapılan açıklama sırasında polis önlemi arttırılırken, Cumhuriyet Caddesi TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet polisi tarafından barikatla kapatıldı. Ardından Beşyol’a doğru yürüyüşe geçmek isteyen kitleye polis engel oldu.

Yapılan görüşmelerin ardından polis barikatı açılmazken gençler Maraş Caddesi’nden BDP il binasına doğru sloganlarla yürüyüşe geçti. Maraş Caddesi Kavşağı’na da barikat kuran polisler, TOMA ve tazyikli su ile gençlere müdahale de bulundu. Müdahale sırasında Van BDP il yöneticisi İskender Kutluk başta olmak üzere çok sayıda kişi yaralandı. Gençler, taş ve havai fişeklerle karşılık verirken olaylar devam ediyor. DİHA

 

 

1-034.jpg

2-028.jpg

3-038.jpg

4-036.jpg

5-028.jpg

6-018.jpg

7-012.jpg

8-010.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT