1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da yollar buz pistine döndü

Van'da yollar buz pistine döndü

Van'da yollar buz pistine döndü
A+A-

Van'da yoğun kar yağışı kent merkezindeki birçok yolu adeta buz pistine çevirdi. Yolda hareket etmekte zorlanan araçlar küçük çaplı kazalara karıştı.


Aralıksız yağan kar yağışı özellikle ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor. Kent merkezindeki caddeler buz pistine dönerken araç sürücüleri büyük zorluk yaşadı.

Özellikle kış lastiği takmayan araçlar hem kendilerine hem de diğer araçlara büyük sıkıntı yaşattı. Sinyalizasyon ışıklarının bulunduğu yerde kırmızı ışıkta duran, ama yeşil ışık yandığında tekerler  kaydığı için hareket edemeyen araçlar bazı duyarlı vatandaşların yardımıyla yeniden yoluna devam etti.

Vatandaşlar 1 Aralık itibariyle kış lastiği zorunluluğuna bütün araç sahiplerinin riayet etmesi gerektiğini belirterek, "Araç sürücüleri kış lastiği takmayınca kendilerine olduğu gibi, diğer araçlara da sıkıntı çıkarabiliyorlar. O yüzden bu kurala herkesin uyması gerekir. Yoksa kazalar meydana gelebilir. Van'da yoğun kar yağışından dolayı küçük kazalar meydana geldi. Bu kazalar maddi hasarlı kazalar. Ama Allah korusun daha büyük kazalar da yaşanabilir" ifadelerini kullandılar. (Bölge Gazetesi)

A+A-

HABERE YORUM KAT