1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Van'da YKS tercihleri devam ediyor

Van'da YKS tercihleri devam ediyor

Van'da YKS tercihleri devam ediyor
A+A-

Doğunun incisi Serhat Şehri Van'da faaliyet gösteren Marifet Eğitim Kurumları, uzman kadrosuyla kentteki öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı vermesi büyük ilgi gördü.

Bu yıl ilk defa uygulanan bir sistem ve bu sistemdeki belirsizlikler tercih döneminde öğrencilerin daha dikkatli ve temkinli davranmalarını zorunlu hale getirildiğini belirten Marifet eğitim kurumları yetkilileri; "Yapılan bu zorunluluk içerisinde tabi ki deneyimli ve tecrübeli rehber öğretmenlerle olan ihtiyacı artmıştır. Bu noktada öğrencilerimizin tercih yaparken daha dikkatli olmaları gerekir.

Yanlış tercih yapmamaları, puanlarını doğru değerlendirmeleri mesleklerle ilgili doğru bilgilendirilmeli sağlamak için elimizden geleni çabayı gösteriyoruz. Marifet Eğitim Kurumları olarak, alanında uzman öğretmenlerle, Van’da ki tüm öğrencilerimize, ücretsiz bir şekilde, tercihler noktasında yardımcı olmaya devam edeceğimizi belirtmek isteriz" diyen Marifet eğitim kurumları yetkilileri, bir öğrencinin geleceği açısından doğru tercih yapılmasının çok önemli olduğunu ifade ettiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT