1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da Yeşil Ceviz Reçeli Üretimi Başlıyor

Van'da Yeşil Ceviz Reçeli Üretimi Başlıyor

Vanda Yeşil Ceviz Reçeli Üretimi Başlıyor
A+A-

Van Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halil Tandoğan, bölgede yeşil ceviz reçeli üretimine başladıklarını ifade ederek, bunun üreticilerine ek bir gelir sağlayacağını söyledi. Konu ile ilgili İHA

Van Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halil Tandoğan, bölgede yeşil ceviz reçeli üretimine başladıklarını ifade ederek, bunun üreticilerine ek bir gelir sağlayacağını söyledi.
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Halil Tandoğan, günümüzde balın yanında alternatif arı ürünlerinin de rağbet görmeye başladığını belirtti. Bunların başında polen, arı sütü ve propolisin geldiğini anlatan Tandoğan, "Tüm bu ürünlerin insan sağlığına olan faydaları hepimizin malumudur. Bunlara yeni bir ürün ekliyoruz. Çatak ve Bahçesaray ilçelerimizin ceviz deposu olduğunu biliyoruz. Bölgede ilk olarak yeşil ceviz reçeli üretimine başladık. Bu girişim ceviz yetiştiren çiftçiler için ek gelir olacaktır. Cevizlerin olgunlaşmasını beklemeden pazara sunulabilir olması sağlanmıştır. Yeşil ceviz reçeli tadı lezzeti ile mükemmel bir üründür ve tüketicinin beğenisine sunulmuştur. Bununla ilgili ilerleyen günlerde tanıtımlar gerçekleştireceğiz" dedi.
(SER-Yİ-Y)

12.01.2013 15:44:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT