1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da ürün güvenliği semineri

Van'da ürün güvenliği semineri

Van'da ürün güvenliği semineri
A+A-

Van Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Koç İlköğretim Okulu öğrencilerine ürün güvenliği semineri verildi.


Ürün Güvenliği Haftası kapsamında Koç İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer, ürün güvenliğini anlatan sinevizyon gösterisinin izlenmesi ile başladı. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü personeli Anıl Bulut tarafından çocuklar için eğitici animasyonlar ile birlikte, çeşitli sunumlar yapıldı. Toplantıda konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün, amaçlarının ilkokuldan üniversiteye, üretim aşamasından tüketime kadar toplumun her alanında ürün güvenliği konusunda insanımızı bilinçlendirmek ve kalıcı farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti. Günlük hayatta kullanılan ürünlerden, haberlerde çıkan zehirli ayakkabı, kırtasiye yada oyuncaklardan başlayarak yiyecek ve içeceklerdeki gıda güvenliği, evlerde kullanılan elektrikli el aletlerinden örnekler veren Gün, “Binalarda, iş hanlarında, alışveriş merkezlerinde kullanılan asansörler ve asansörlerin güvenliği hakkında bilgilenmemiz gerek. Ev ve iş kazalarının önlenmesi için güvenli ürünlerin tercih etmeliyiz” dedi.

Alo 130 Ürün Güvenliği Şikayet hattının da tanıtıldığı toplantıda ürün güvenliği ile ilgili olarak şüphelenilen durumlarda bakanlığın internet sayfasında yer alan ihbar/şikayet formu, Alo 130 Şikayet Hattı ya da doğrudan il müdürlüğüne bir dilekçeyle ulaşılması istendi.

Toplantı soruların cevaplanması ile sona ererken, soruları doğru cevaplayan 20 öğrenciye hediyeler verilerek hatıra fotoğrafı çekildi. 

Öte yandan bir önceki yıl TÜBİTAK Projesi hazırlayan okul öğrencileri için okul kütüphanesine TÜBİTAK Çocuk Dergileri hediye edildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT