1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN\'DA \"UMUDA YOLCULUK\" PROJESİ

VAN\'DA \"UMUDA YOLCULUK\" PROJESİ

VAN\DA \UMUDA YOLCULUK\ PROJESİ
A+A-

Van İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen \"Umuda yolculuk\'\" projesi dahilinde kadınlara yönelik ‘Anneler günü’ etkinliği düzenlendi.


Vangölü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi salonunda düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Sahneye kadar mumların dizildiği merdivenleri yürüyen anneler, sahnenin tam ortasında kalp şeklinde yakılan mumların arasında güllerle süslenen ‘Annem’ yazısı ile oldukça duygulandılar. Öğrenci ve öğretmenler tarafından okunan şiir ve şarkılarla güzel vakit geçiren anneler emeği geçen herkese teşekkür ettiler.


Etkinlik hakkında bilgi veren proje koordinatörü Sosyolog Osman Turgut, “Umuda Yolculuk projesi ile Kasım 2012 yılından bu yana faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu güne kadar 4 bin 500 kişiye ulaştık. Kasım ayına kadar 6 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Anneler gününü geç kutladık diye düşünenler olabilir. Ama anneler o kadar kutsaldır ki onları değeri bir günde biçilemez diye düşünüyoruz. Bu nedenle biz bir yıl içinde farklı etkinliklerle Anneler günün kutlamayı planladık. Proje kapsamında kadınlarımıza yönelik farklı zamanlarda ve çeşitli etkinlikler düzenledik. Çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT