1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da 'uluslar Arası Van Sempozyumu' Düzenlenecek

Van'da 'uluslar Arası Van Sempozyumu' Düzenlenecek

Vanda uluslar Arası Van Sempozyumu Düzenlenecek
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Maden İşletme Anabilim Dalı öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mutluhan Akın, düzenleyecekleri sempozyumla 5 ana temada Van depremini uluslar arası

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Maden İşletme Anabilim Dalı öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mutluhan Akın, düzenleyecekleri sempozyumla 5 ana temada Van depremini uluslar arası boyutta tartışacaklarını söyledi.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Mutluhan Akın, depremin ikinci yıldönümünde 'uluslar arası Van Sempozyumu' isminde bir sempozyum düzenleyeceklerini söyledi. Sempozyumun yer bilimleri, mühendislik, mimarlık, sosyoloji ve tıp ana temalarıyla ele alınacağını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Mutluhan Akın, "Depremler belli zaman aralıklarıyla oluyor. Bir süre sonra da depremin etkileri ve açtığı yaralar unutulabiliyor. En önemli amaçlarımızdan bir tanesi, deprem farkındalığını oluşturmaktır. Bunu mümkün olduğunca yerel yetkililer ve halkla paylaşmaktır. Sempozyuma yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman kişiler katılacaktır" dedi.
(MSA-Y)

05.12.2012 12:45:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT