1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Van'da Ücretsiz Tercih Bürosuna Yoğun İlgi

Van'da Ücretsiz Tercih Bürosuna Yoğun İlgi

Van'da Ücretsiz Tercih Bürosuna Yoğun İlgi
A+A-

Van Psikolojik Danışma ve Rehberi Derneği (PDR) tarafından kurulan ücretsiz tercih bürolarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.


PDR Derneği üyelerince üç ayrı yerde stant açılarak herhangi bir ücret talep edilmeden tercih yapacak öğrencilere, sağlıklı kararlar vermeleri için yardım yapılıyor. Açıklamada bulunan dernek üyesi ve aynı zamanda Psikolojik ve Danışma Rehberi Öğretmeni Nihat Sönmez, “Amacımız 2014- 2015 ÖSYM tercih işlemleri açısında tercih yapacak olan öğrenci kardeşlerimize yardım etmek ve gelecekleri hakkında sağlıklı kararlar vermeleri için buradayız. Bu anlamda bizimde bir katkımız olsun dedik ve üç ayrı yerde stant açarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Umarım herkes gönlünde yatan yere giderek mutlu olur” dedi. 


“Bugünden başladık ve tercihlerin son gününe kadar burada olacağız” diyen Psikolojik Danışma ve Rehberi Öğretmeni Ayşe Memiş ise, “İçinde bulunduğumuz toplumda sorumluluk ve görev bilinciyle hareket etmek gerekiyor. Bugün bizler bu sorumluluk bilinci ile buradayız. Gönüllü yapıyoruz, sonuçta kendi halkımıza, insanımıza yardım ediyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT