1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Van'da 'Ücretsiz Spor Okulları' Projesi Devam Ediyor

Van'da 'Ücretsiz Spor Okulları' Projesi Devam Ediyor

Vanda Ücretsiz Spor Okulları Projesi Devam Ediyor
A+A-

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ülke geneli başlatmış olduğu “Ücretsiz Spor Okulları” projesi Van’da da devam ediyor.


Sadettin Saran Kapalı Spor Salonu’nda devam eden proje kapsamında spor eğitimi gören öğrencileri ziyaret eden Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, onlara çeşitli hediyeler verdi. Burada bir açıklama yapan Aslan Sinir, hiç okula gitmeyenleri de düşünürsek bütün çocukların boş vakitlerinde gidebilecekleri tek yerin sokaklar olacağının da kaçınılmaz olduğunu söyledi. Sinir, “İyi bir eğitim alamamış ve ailesi tarafından denetlenmeyen bu çocukları sokaklarda ne gibi tehlikelerin beklediği, herkesin bildiği acı bir gerçektir. Bu çocukların hayatın tüm olumsuzluklarından toplumu sorumlu tutması, yaşı gereği kaçınılmazdır. Toplumu zehirlemek üzere bekleyen ve maalesef özellikle çocukları hedef alan karanlık kişilerin eline kolayca düşecek ve potansiyel birer suçlu olarak büyüyeceklerdir. Ancak, gelişmiş toplumlarda olduğu gibi disiplinli bir ortamda, bilimsel bir spor organizasyonu çerçevesinde bir araya toplanabilir, eğitilebilir, takım ruhu içerisinde beraberce yaşayabilir, çalışabilir, paylaşabilir, kazanmak ve kaybetmek öğretilebilir ise faydalı birer birey olarak yetişeceklerdir. Bizlerde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile bir araya gelerek Ücretsiz Spor Okulları projesine destek vererek katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Van temsilcisi Gökhan Gencer ise, Ücretsiz Spor Okulları komisyonunca depremden sonra konteynır kentlerde ve okullarda bulunan öğrencilere ve spor yapma olanağı bulamayan bütün çocuk ve gençlere sporun bütün dallarını sevdirebilmeyi amaçladıklarını söyledi. Gökhan Gencer, “Okullarımızda uygulanan eğitim süreleri analiz edildiğinde 1 yıl içinde ortalama 200 gün tatil olduğu görülmektedir. İşte ÜSO projesinin gerekçesi, yurt genelinde bu tehlikeye karşı çocuk ve gençlerimizi ve aileleri bilinçlendirmektir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT