1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA ÜÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ DAVADAN TAHLİYE ÇIKMADI

VAN’DA ÜÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ DAVADAN TAHLİYE ÇIKMADI

VAN’DA ÜÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ DAVADAN TAHLİYE ÇIKMADI
A+A-

Van’da, 2009 seçimlerinde muhtarlık adaylığı için iki aile arasında çıkan ve üç kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili tutuklu sanıkların yargılamalarına devam edildi.


26 Aralık 2009'da, Van’ın merkeze bağlı Erçek beldesi Ilıkaynak köyünde ikamet eden iki aile arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada silah kullanılması sebebiyle İbrahim Enterili, Aziz Eskioba ve Eyüp Eskioba hayatını kaybetti. Yaralananlar hastanelerde tedavi altına alındı.

Güvenlik nedeniyle Zonguldak’a nakledilen olayın sanıklarının Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutukluluk halleri sürüyor. Zonguldak Adliyesi’nde görülen davada, tutuklu sanıklar ile görgü tanığının ifadeleri alındı. Avukatların görüşlerinin alındığı davada, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, atılı suçlar için yasada ön görülen ceza miktarları ile suç niteliğine göre kaçma şüpheleri ve tutukta geçirdikleri süre göz önüne alınarak Halis Güleryüz, Abdulhekim Yılmaz, Mehmet Kasım Beyaztaş, Ahmet Atlı, Menduh Kıskanç, Mustafa Beyaztaş, Tahir Atlı, Kasım Kıskanç, Enver Beyaztaş, İkram Beyaztaş’ın tahliye talebi reddedildi.

Duruşma 13 Ocak 2014 tarihine ertelenirken, duruşma günü güvenlik tedbiri alınması için Zonguldak Valiliği'yle irtibata geçildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT