1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da TUYUP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Van'da TUYUP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Van'da TUYUP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
A+A-

Van’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi’nin (TUYUP) bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Bir otelde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulanan proje ile hizmet kalitesinin arttırılacağını belirterek, “Turizm sektöründe yer alan sosyal ortaklarla kamu kurumlarının eğitim ve danışmanlık hizmetinin geliştirilmesini özel hedef olarak belirleyen TUYUP’ın yararlı olacağını ümit ediyorum” dedi.
Turizmin özellikle bölgede yaşanan olaylar nedeniyle uygulanamaz hale dönüştüğünü vurgulayan Van Valisi Aydın Nezih Doğan ise, “Şimdi yeniden bir yapılanma süreci içerisindeyiz. Tam da bu zamanda böyle bir çalışmanın start verilmesi, hepimizi heyecanlandırıyor. Çünkü bu bölge sahip olduğu kültürel değer ve doğal güzelliklerle uluslar arası turizm açısından son derece elverişli bir yer. Ne var ki bu elverişi ve potansiyeli malum sebeplerden dolayı bazı sıkıntılar yaşadık. Ama artık durum bölgenin lehine gelişiyor. Önümüzdeki yıllarda da hep beraber buna şahit olacağız. Nitekim bu yıl ekim ayına kadar yabancı turist sayısı itibariyle şehrimiz düzenli bir gelişme içerisindeydi ve burada bütün turizm paydaşlarımız son derece memnunlardı. Ama maalesef son yaşanan gelişmelerle birlikte bir kesintiye uğradığımızı biliyoruz” dedi.

Toplantı, daha sonra TUYUP ve Yeşil Yıldız projelerinin tanıtımı ve soru-cevap bölümü ile son buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT