1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Turizm Paneli

Van'da Turizm Paneli

Van'da Turizm Paneli
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu tarafından organize edilen “Van Turizminde Güncel Sorunlar” paneline sektör sorunları damga vurdu.

YYÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan panele Van Valisi İbrahim Taşyapan, Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, Vali Yardımcısı Önder Can, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demirel, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Burada konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, “İnanıyorum ki çok önemli noktalara dikkat çekilmiş olacak. Van turizmiyle ilgili önemli çalışmalar yapılacak. Bu sadece üniversite tarafından değil aynı zamanda sektörle de çalışmalar yapıldı. Bu anlamda da çalışmanın eylem planları devam ediyor. Gelecekte çok daha iyi sonuçlar elde edilecek. Tabi bu çalışmalar kısa sürede sonuç vermiyor, bunun için zaman gerekiyor. Ama şunu gördük ki bu çalışmalarla birlikte sektöre daha çok dikkat çekildi. Örgütlenme yolunda önemli adımlar atılmaya başlandı. İnşallah bundan sonraki süreçlerde Van’ımızın turizmine ilişkin sorunlarını doğru bir şekilde tespit edip, buna ilişkin çözüm önerilerimizle beraber Van’ı çok daha iyi bir noktaya elbirliğiyle taşıyacağız. Ben panelde çok önemli noktaların ortaya çıkacağına inanıyorum. Panelin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Alaeddinoğlu’nun Van’ın turizm potansiyeli hakkında bilgiler vermesinin ardından moderatörlüğünü Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’nin yaptığı panelde; Van TSO Başkanı Necdet Takva, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, DAKA Program Yönetim Birim Başkanı Bade Altunel ve TURSAB Van Bölge Başkanı Cevdet Özgökçe birer sunum yaptı.

Van turizminde sektör sorunlarının öne çıktığı sunumların ardından panel soru cevap kısmı ile sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum