1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN’DA TRB2 ÇALIŞTAYI YAPILDI

VAN’DA TRB2 ÇALIŞTAYI YAPILDI

VAN’DA TRB2 ÇALIŞTAYI YAPILDI
A+A-

Eğitim ve Çevre Gönüllüleri Derneği’nin (EÇEV) hazırladığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından finanse edilen Bir Model Olarak TRB2 Bölgesinde Sürekli Eğitim Merkezi adlı projenin çalıştayı yapıldı.

ir otelde düzenlenen programda açılış konuşması yapan DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, proje hakkında temel bilgiler verdi. Projenin amacı ve hedefleri hakkında bilgiler veren Demirci, “TRB2 Bölgesinin eğitim seviyesini arttırmaya, ekonomisini geliştirmeye ve beşeri sermayesine katkı sunacak araştırmalar yapmak. Bunun yanında her yaştan ve meslek grubundan ülkenin yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılayabilecek alternatifleri araştırmaktır” dedi.
 

Daha sonra bir konuşma yapan EÇEV Derneği Başkanı Garip Kızılkaya ise dernek hakkında katılımcılara bilgiler sundu. DAKA Birim Başkanı M. Emin Çakay’ın slayt gösterisi eşliğinde yaptığı konuşmasında, iki yıllık olan çalışmaya proje mantığıyla yaklaşıldığını belirterek,”Yurt içi ve yurt dışındaki uygulamaları gezerek bu hayalin çerçevesini kurumsal yapısı ve sürdürebilirliği, eğitim müfredatı fiziki mekanına kadar neler olabileceğine dair elde edilen bulgular ışığında bir sunum hazırladık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürü Mehmet Doğan’da, projenin hangi alanlarla ilgili yapılacağını katılımcılara aktardı.

A+A-

HABERE YORUM KAT