1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van’da torbacılardan yeni yöntem

Van’da torbacılardan yeni yöntem

Van’da torbacılardan yeni yöntem
A+A-

Van’da uyuşturucu müptelası kişilerin, torbacılara ulaşmak için denk geldiği vatandaşların telefonlarını kullandıkları belirlendi. Bağımlıların, teknik takibe yakalanmamak için bu yöntemi kullandığı belirlendi.

Van şehir merkezinde yoldan geçen vatandaşlardan telefonlarını bir arama için ricada bulunan şahıs ve şahıslar, bu yöntemle polisin takibine takılmadan rahatlıkla torbacı tabir edilen uyuşturucu satıcılarına ulaşabiliyorlar. 

Dün yine aynı saatlerde gecenin karanlığında bir vatandaştan telefon etmek için ricada bulunan şahıs, daha sonra şehir merkezine doğru yol aldı. Belli bir süre sonra yine birinden telefon isteyen ve samimi tavırlarda bulunan şahıs, bu defa amacına ulaşamadı. Telefonu vermeyen vatandaş, bu kişiyi tanıdığını belirterek, "Telefonumla bazı kişileri arayarak uyuşturucu bulmaya çalışıyor. Bunu daha önce de yaptığı için, telefonumdan bir başka yeri aramasına izin vermedim" dedi. 

Aylardır aynı yöntemi deneyen kişi ve kişiler, bu şekilde hem torbacıların hem de kendilerinin yakalanmasına engel olmaya çalışıyor. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT