1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 'TEGV Gönüllülük Haftası' etkinlikleri

Van'da 'TEGV Gönüllülük Haftası' etkinlikleri

Vanda TEGV Gönüllülük Haftası etkinlikleri
A+A-

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, her yıl coşkuyla kutladığı 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde...

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeki Taştan ile Kızılay Bölge Müdürü Yalçın Özdemir, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda çocuklarla bir araya gelerek gönüllülük yaptılar. 

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, her yıl coşkuyla kutladığı 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde Türkiye çapındaki tüm etkinlik noktalarında “TEGV Gönüllülük Haftası Yerel Etkinlikleri” düzenliyor. Gönüllülük kavramının tanıtılması ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla hafta boyunca yerel yöneticiler TEGV etkinlik noktalarına gelerek kısa süreli temsili gönüllülük yaparak, gönüllülüğün önemine dikkat çekerek, kamuoyunda farkındalık oluşturuyorlar. Etkinlik kapsamında, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeki Taştan ile Kızılay Bölge Müdürü Yalçın Özdemir, TEGV’in Van da bulunan Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda çocuklarla buluşarak gönüllülük yaptılar. Kariyer söyleşisi, hikaye dinliyoruz, çevre, spor ve sanat etkinlikleri konularında çocuklarla bir araya gelen Battal, Taşdemir ve Özdemir, gönüllülük ile ilgili farkındalık oluşturulması ve gönüllü faaliyetlere katılımın artması yönünde önemli bir adım attılar.

A+A-

HABERE YORUM KAT