1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Sınır Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Van'da Sınır Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Van'da Sınır Güvenliği Toplantısı Yapıldı
A+A-

Türkiye ile İran İslam Cumhuriyeti arasında Van’da sınır güvenliği toplantısı yapıldı.

Sabah saatlerinde karayoluyla Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'ndan giriş yapan İran'ın Hoy kenti 1. Derece Hudut Komiseri Albay Hasan Hasanlı ve beraberindeki 10 kişilik heyet; Van Valisi İbrahim Taşyapan, 6. Hudut Alay Komutanı Albay Ali Yalçın ve ilgili kurum amirleri tarafından Van Valiliği bahçesinde karşılandı.

Ziyaretle ilgili gazetecilere açıklama yapan Vali Taşyapan, “İran ülkesi ile bizim ülkemizin 560 kilometre sınırımız var. Bunun büyük kısmı, yani üçte ikilik kısmı İran’ın komşusu olan Van şehrimizin sınırlarıdır. Bu sınır yüzyıllardır dostluk-kardeşlik sınırı olarak devam etmiştir. İnşallah bizlerin çalışmasıyla bundan sonraki nesillerin çalışmasıyla da bu şekilde devam edecektir. Ben de İran İslam Cumhuriyetini temsilen hudut makamlarının, Hasan Bey’in şahsında bütün arkadaşları burada misafir etmekten tekrar mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Periyodik olarak gerçekleştirilen hudut güvenliğini görüşmek üzere bir araya geldiklerini ifade eden Vali Taşyapan, toplantıda önemli çalışmalara imza atmayı amaçladıklarını söyledi.

Hoy kenti 1. Derece Hudut Komiseri Albay Hasan Hasanlı ise, İran halkının sıcak selamlarını Van'a getirdiğini söyledi. Van'da misafir olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Hasanlı, "Türkiye halkı adına, ülkeye barış ve sevginin gelmesini temenni ediyoruz. İnşallah iki ülke arasından irtibat her zaman devam eder" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Tahir Paşa Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen sınır güvenliği toplantı basına kapalı olarak devam etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT