1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da Şiddetli Rüzgar

Van'da Şiddetli Rüzgar

Vanda Şiddetli Rüzgar
A+A-

Van'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli rüzgar, Ferit Melen Havalimanı'na iniş yapan yolcu uçaklarının pilotlarına zor anlar yaşatıyor. Yurdu etkisi altına alan kar ve fırtına Van'da

Van'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli rüzgar, Ferit Melen Havalimanı'na iniş yapan yolcu uçaklarının pilotlarına zor anlar yaşatıyor.
Yurdu etkisi altına alan kar ve fırtına Van'da da etkisini sürdürüyor. Yolcu uçakları, Van Ferit Melen Havalimanı'na şiddetli rüzgar nedeni ile güçlükle iniş yapıyorlar. Pilotlar uçağı dengede tutabilmek için büyük çaba sarf ederken, rüzgara İstanbul-Ankara bağlantılı Anadolu-Jet uçağı da maruz kaldı. Yolcular, uçağın iniş sırasında panik yaşarken, uçağın aprona yanaşmasıyla birlikte derin nefes aldılar. Uçakla sürekli yolculuk yapan bazı yolcular ise, iniş sırasında ilk kez böyle bir rüzgarla karşılaştıkları ve çok korktuklarını ifade ettiler. Yolcular arasında, Ulaştırma ve Habercilik Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) arasında yapılan protokol gereği seyahat eden çok sayıda askerin de bulunduğu belirtildi.
(ŞAK-MET-Y)

07.01.2013 16:14:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT