1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da sertifika dağıtım töreni

Van'da sertifika dağıtım töreni

Van'da sertifika dağıtım töreni
A+A-

Van Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen kurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifika törenle verildi.


Van-Şişli Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen el emeği sergisinin açılışına İpekyolu Kaymakamı Sabri Uzun, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Ali Şalem, İpekyolu Nüfus Müdürü Figen Öztürk Alkan, Şişli Öğretmenevi Müdürü Sinan Aldemir, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hava Duran, kurum amirleri, kursiyerler ve birçok vatandaş katıldı. Burada konuşan İpekyolu Kaymakamı Sabri Uzun, kursun aslında sosyal bir etkinlik olduğunu belirterek, “Kaymakamlık olarak her yıl değişik bir mahallede kurs eğitimimizi veriyoruz. Hocalarımız Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı öğretmen kadrosundan oluşuyor. Geçen yıl Bostaniçi Mahallesi’nde, bu yıl ise Selimbey Mahallesi’nde kurs salonumuzu açtık. Kursiyerler bulunduğu civarda ikamet eden ve vakfımızda kaydı bulunan ailelerden oluşuyor. Van Sosyal ve Yardımlaşma Vakfımızda kaydı bulunan ailelere yönelik olarak faaliyet gösteren, eğitim salonlarımızda başarı elde eden kursiyerlere sertifika verilmektedir. Sertifikasını alan kursiyerlerimiz, kendilerine ait iş yeri açarak el emeği göz nuruyla yapmış oldukları ürünlerini satışa sunabiliyor. Kurs dönemi boyunca tüm destekleri vakfımız sunuyor, ürünleri ve her türlü ham madde vakfımız aracılığıyla karşılanıyor. Kursiyerlere verilen eğitim ile mesleği olmayanlar meslek sahibi olabiliyor. Kurs, yaklaşık 3 aylık periyodik dönemler şeklinde devam ediyor. Kurs süreci boyunca birçok sosyal etkinlikler de yapılıyor. Kursiyerlerimizi çeşitli yerlere, il dışı olmak üzere önemli geziler, ziyaretler, piknikler ve bunlara benzer sosyal aktivitelere dahil ediyoruz. Amacımız insanlarımıza hem iş imkânı, hem de geleceğe emin adımlarla ilerlemeleri konusunda yardımcı olmaktır” dedi.

Van Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Şalem ise, kendilerinden yardımlarını esirgemeyen kurum amirlerine teşekkür ederek, “Düzenlenen kurs sonucunda başarı elde eden kursiyerlere sertifika verilerek, bir nevi iş yeri açma belgesi verilmektedir. Kursiyerlerimizin kendi ayakları üzerinde durabilme imkânı verilmektedir. Kursa gelen kursiyerler büyük bir emek ve büyük bir gayretle meslek edinme çabası içerisinde olmaları bizleri elbette ki sevindiriyor. Üç aylık kurs sonucunda başarılı olan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında üstün başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Serginin açılışından sonra başarılı kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT