1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VAN’DA ‘SEÇMELİ DERSLER’ SEMPOZYUMU

VAN’DA ‘SEÇMELİ DERSLER’ SEMPOZYUMU

VAN’DA ‘SEÇMELİ DERSLER’ SEMPOZYUMU
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından organize edilen ve 2 gün sürecek olan \"Kesintili 12 yıllık eğitimde seçmeli dersler” sempozyumu başladı.


Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyuma YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci ve öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına’nın yaptığı kısa konuşmanın ardından kürsüye çıkan Rektör Battal, “Milli eğitimle ilgili sorunlarımızı tartışırken veya uygulama ortaya koyarken ‘uygulamaya koyalım, Allah kerimdir’ mantığıyla gidiyoruz. Bu, hepimiz için ciddi sorunlar ortaya çıkarıyor ve belki en az üzerinde oynanması gereken; ama en çok üzerinde fikir beyan ettiğimiz uygulama değişikliğine gittiğimiz konulardan bir tanesi de eğitimimiz. İşte, zorunlu 12 yıl eğitimi, kesintili 12 yıl eğitimi derken her uygulama kendi içinde bazı sorunları ortaya çıkarıyor. Ama bu sorunların da ‘biz işte oturuyoruz, hadi çalışalım bakalım. Bu sorunlarımızı nasıl aşalım?’ Derken tam aşma aşamasına geliyoruz, bir başka sistem karşımıza çıkıyor. Bu, inşallah bu sempozyumda irdelenecektir” şeklinde konuştu.


Yapılan açılış konuşmaların ardından sempozyuma geçildi. 7 ayrı konunun işlendiği sempozyumda her oturum için 4 konuşmacı ve 1 moderatör yer alıyor. Sempozyumda seçmeli derslerin ayrıntılarıyla tartışılması hedeflenirken, tüm katılımcılara da katılım belgesi dağıtılacağı belirtildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT