1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van’da Saldırıların Bilançosu Açıklandı

Van’da Saldırıların Bilançosu Açıklandı

Van’da Saldırıların Bilançosu Açıklandı
A+A-

Van'da son 4 günde 3 okul ve 1 spor salonuna yapılan saldırıların bilançosu açıklandı. Okullara ve spor salonuna verilen zararın yaklaşık 1 milyon TL olduğu belirtildi.

Van'da okullara yönelik saldırılar dün gece de devam etti. 4 gün içinde Kurubaş Mahallesi'ndeki Kinyas Kartal İlk ve Ortaokulu, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki Lütfiye Binnaz Saçlı İlk ve Ortaokulu, yine Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki Özgür Çoşkun Haydaroğlu İlk ve Orta Okulu'na zarar veren PKK'lılar, son olarak da Dumlupınar İlk ve Ortaoku'nun bahçesinde bulunan spor salonunu yaktı.

ZARAR 1 MİLYON TL

Okullara ve spor salonuna verilen zararın ise yaklaşık 1 milyon TL olduğu belirtildi. Kinyas Kartal İlk ve Ortaokulu'nda 4 gün eğitime ara verilirken, yapılan bu saldırılar diğer okullarda ise eğitimde aksamalara neden oldu.  

Bu arada, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki Özgür Çoşkun Haydaroğlu İlk ve Orta Okulu'na yapılan saldırı güvenlik kameralarına da yansıdı. Okula gelen yüzü kapalı saldırgan okula 4 molotofkokteyli atıktan sonra hızla bölgeden uzaklaştığı görülüyor.

 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT