1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 'Sağlıkta Bedel Ödeyenler' Filminin Galası Yapıldı

Van'da 'Sağlıkta Bedel Ödeyenler' Filminin Galası Yapıldı

Vanda Sağlıkta Bedel Ödeyenler Filminin Galası Yapıldı
A+A-

Sağlık-Sen tarafından görev başındayken sakat kalan ya da hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının gerçek yaşam öykülerinin konu alındığı \"Sağlıkta Bedel Ödeyenler\" filminin galası Van’da yapıldı.


Şişli-Van Öğretmenevi’nde düzenlenen program öncesinde bir açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, binlerce meslektaşının sağlık hizmetlerinin var olduğu günden bugüne kadar bedel ödediklerini ve ödemeye devam ettiklerini vurguladı. Türkiye'de, hasta memnuniyetinin sürekli büyüdüğünü, buna paralel olarak çalışanlara yönelik şiddet olaylarının arttığını ve mesleki saygınlıklarının azaldığını ifade eden Memiş, “Sağlıklı dönüşüm programının başlamasından bugüne kadar sağlık çalışanları, yapmış oldukları fedakarlıkların 5 katı fazla çalışmalarına rağmen son dönemde yaşamış oldukları şiddet olayları ile mücadele etmek, toplumsal bir farkındalık oluşturmak ve sağlık çalışanlarına sahip çıkılması amacıyla bir film yaptık” dedi.

Filmde; sağlıklı hizmet verirken, bu hizmeti verme esnasında sakat kalan, vefat eden ve mağdur olmuş sağlık çalışanlarının görüşlerine yer verdiklerini dile getiren Memiş, “Sağlık hizmetinin önemine yer veriyoruz. Bu filmimizde Van depreminde sağlık hizmeti yürütürken 7-8 yakını vefat eden sağlık çalışanının hayat hikayesi anlatılıyor” ifadelerini kullandı.

Van depreminin ikinci yıldönümü olması itibariyle filmin daha da önem arz ettiğini dile getiren Memiş, “9 Kasım, Van depreminin yıldönümü. Bu nedenle bugünü önemsedik. Bu filmin daha anlamlı olacağını düşündük. İnşallah bu filmle beraber sağlık çalışanlarının ağır yüküne rağmen maruz kaldıkları şiddete son verilir” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT