1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Van'da Sağlık Çalışanları O Projeye Destek Verdi

Van'da Sağlık Çalışanları O Projeye Destek Verdi

Van'da Sağlık Çalışanları O Projeye Destek Verdi
A+A-

Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nin kadın çalışanları, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın ‘Keçi Projesi’ne destek verdiler.

Van’daki kadın sağlık çalışanlarına Afrika halkı için düzenlenen ‘Keçi Projesi’nin anlatıldığı yemekli toplantıda, İHH Van Kadın Komisyon Başkanı Nuray Nursel Dağaç bir konuşma yaptı. Dağaç, “Afrika’ya gitmeden önce durumun kötü olduğunu biliyordum, fakat yerinde gözlemleyerek gerçek durumun bilindiğinden daha vahim olduğuna şahit oldum. İnsanların ‘siz bizlere yardım ettiniz, Allah da sizlere yardım etsin’, dualarından çok etkilendim” dedi.
Yoğun katılım olan programa Uluslararası Doktorlar Birliği Başkanı Uzm. Dr. Mevlüt Yurtseven ve Dünya Yetimhaneler eski sorumlusu ve İstanbul Yardımlar ve Yetim Sorumlusu Reşat Başer de katılarak birer konuşma yaptılar.

Programda, Afrika ve Arakan’da zorlu hayat koşullarına, yetimlerine, yokluğa, temiz suya olan ihtiyaç gibi konulara ve çözüm önerilerine değinildi. Toplantının ardından kadın sağlık çalışanları 8 keçi bağışında bulundular.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT